m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
Image Alt

Töö Austraalias

Töö Austraalias

Millist tööd Working Holiday viisaga reisijad Austraalias leiavad?

Tüüpilised töövõimalused Austraalias WH viisaga on ettekandja, müügiassistent, baarman, ehitaja, farmitööline jne. Samas tasuks uurida assistendi või vastuvõtulaua tööotsi kontorites, kuna võib väga vabalt ka mõnele kontoritööle saada. Kui plaanid Austraalias pikemaajalist karjääri tegema hakata, siis on Working Holiday viisa väga hea võimalus, et erinevate valikutega tutvust teha ning Austraalias kontakte luua.

Millised on kõige paremad tööleidmise võimalused?

Backpackerite stiilis töötamine Austraalias on väga tavaline. Neile mõeldud tööleidmise võimalusi palju ja tööandjad on kursis sellega, et tööjõud tihti liigub ja vahetub.Töö otsimise moodused sõltuvad sellest, millist tööd täpsemalt teha plaanid. Kui soovid ettekandja või baaritööd, on kõige tõhusam viis kohapeal restoranidesse sisse astuda ja küsida managerilt, kas pakkumisi on. Sageli on ka ukse peal vastav silt, et tööd pakutakse. Tihti ei teata aga päris täpselt, kust tööotsimisega pihta hakata ja raisatakse kohapeal asjatult aega ja raha, et ennast oludega kurssi viia. Kõige raskem aeg ongi paar esimest nädalat.Selleks, et seda vältida, juhendab meie koostööpartner Austraalias sind pärast kohalejõudmist selles osas, kust on kõige parem tööd otsida. Üldiselt on tööd on kõige lihtsam leida suurlinnades nagu Sydney, Melbourne, Brisbane, Cairns jne. Kuurortlinnades nagu Gold Coast, Sunshine Coast, Byron Bay jne sõltub töö leidmine hooajast, kuid nendes elamine on surfifännile ja peoinimesele seda väärt. Whitsunday saartel tasub tööd otsida talvekuudel, sest siis voolavad turistid sinna. Töövahendus Austraalias on samuti võimalus, kuid see võib rohkem aega võtta. Kui tahad aga teiseks aastaks veel jääda, peaksid plaanima töötada 3 kuud mõnes Austraalia maapiirkonnas. Paljud inimesed tulevadki Austraaliasse plaaniga töötada farmides. Seal jagub tööd alati, aga erinevatel aastaaegadel erinevates piirkondades. Kuid paljudes kohtades nõutakse auto olemasolu, sest farmid on tavaliselt kaugel muust asustusest.

Mida tööandja tööotsijalt ootab? Kuidas kõige paremini tööle saada?

Intervjuud on Austraalias väga olulised, isegi koristaja peab tööintervjuul jätma väga hea mulje, et ametikohta endale saada. Kindlasti tuleks ennast viisakalt riidesse panna ja entusiastlik välja paista. Kasuks tuleb eelnev töökogemus taotletaval ametialal ja sellest rääkimine. Ilma kogemuseta tööandja eriti sinu palkamisest vaimustatud ei ole. Kindlasti tasub rääkida enda oskustest ning oma iseloomuomadustest (muidugi kõike head ainult). Kui sul puudub eelnev töökogemus sellel alal, siis on kasulik mainida, et oled väga kiire õppija.CV on Austraalias ülioluline töö otsimisel. Pilt peab kindlasti CVl olema, kuna sel moel jääd tööandjale meelde! Enamuses kohtadest on väga oluline, et sinu CVs oleks kirjas vähemalt 2 soovitajat, koos nende ametinimetuse ja telefoninumbriga. Tööandjad teevad tavaliselt reference checki, et olla kindel, et oled hea töötaja. Selles, kuidas vormistada Austraalia standarditele vastav CV, juhendab sind samuti meie koostööpartner Austraalias oma koolitusel Sydneys. Neil, kes inglise keelt üsna vabalt valdavad ning hästi suhelda oskavad, ei ole töö leidmine väga raske, kuna Eesti on austraallastele eksootiline maa ja neile meeldib võõrastest riikidest inimestega suhelda.

Kui palju palka võiks oodata erinevate tööde puhul?

Farmides töötades võib teenida keskmisel 700-1000 dollarit nädalas, mis on väga hea palk, aga samas on töö ainult füüsiline. Töötada tuleb kohati 6 päeva nädalas ja ühe tööpäeva pikkus võib varieeruda 8 tunnist kuni 12 tunnini. Olenevalt piirkonnast võib farmis töötamine olla raske, sest kuumus on üsna tappev.Ettekandjana teenib keskmiselt 20 dollarit tunnis, mis teeb siis täiskohaga töötades nädalas 800 dollarit (miinus maksud)Ehitusel teenivad mehed väga normaalselt, umbes 20-27 dollarit tunnis. Sel juhul võib su palk kujuneda kuni 1200 dollarit nädalas. Ehitusel tööd otsides tasub meeles pidada, et sul on vaja teha endale Blue Card, mis on turvalisuskoolituse sertifikaat. See maksab 65-100 dollarit, olenevalt kohast kus seda teed. Aga ilma Blue Cardita ei ole ehitusele tööle võimalik saada, sest firmadele on trahvid väga suured, kui nad ilma selleta tööle võtavad ja vahele jäävad.Samuti on võimalik teha palju muid erinevaid töid, üldiselt on lihttööde puhul tunnipalk 18-20 dollarit tunnis ja sellega elab vabalt ära.

Millised on maksusüsteemid, kas tuleb ise mingeid pabereid täita/kuskil käia jne?

Pärast Austraaliasse jõudmist peaksid kohe taotlema maksunumbri, mis väljastatakse viisa numbri alusel. Seda küsitakse igas kohas kuhu tööle lähed, sest see näitab tööandjale, et oled seaduslikult volitatud riigis töötama. See saadetakse sinu postiaadressile 5-7 päeva jooksul. Murekohaks võib olla see, et sul ei ole alguses kindlat aadressi, kuhu number saata. Seetõttu aitab meie partner Austraalias sul vajalikke blankette täita ja numbri saad kätte nende kontorist SydneysSeega võid juba esimese nädala jooksul töökohti vaadata, kuid töö saamine muutub oluliselt lihtsamaks pärast numbri saamist. Ilma maksunumbrita maksad sa olenevalt palgaastmest (Austraalias on astmeline tulumaks) oma palgast 48%-50% maksudeks, kuid sellega võetakse su palgast 29% maksudeks. Seega, vahe on väga suur.