m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
Image Alt

Majutus Austraalias

Majutus Austraalias

Esimene ööbimispaik

Alguses soovitame jääda mõnda backpackerite hostelisse, kuna korterit Eestist kohapeale välja ajada on üsna võimatu. Sa tahad koha enne ülevaadata, üürileandja tahab sind näha, pead deposiidi maksma jne. Hosteleid, mis backpackereid mahutavad, on üsna palju. Mõned neist on korralikud, mõndades pead satikatega võitlema. Meie kickstart programmi võttes võid olla kindel, et sulle broneeritakse koht väga korralikku Sydney kesklinna hostelisse, mis ei ole kallis.

Püsiva elamise leidmine

pilt1

Terveks aastaks pole ka hostelisse mõtet jääda. Selle kohta, kuidas püsiv elamine leida, räägitakse kohapealsel koolitusel. Meie soovitame veel kaht head kinnisvaraportaali www.realestate.com.au ja www.domain.com.au. Arvestada tuleks sellega, et igas üürikorteris nõutakse tagatisraha, mis on 4 nädala üüriraha ning tavaliselt tuleb ette maksta 2 kuni 4 nädala üür. Tagatisraha saab korterist lahkudes tagasi, kui korter tagastatakse samas seisus nagu enne. Kui algu

ses nii palju vaba raha ei ole, et tagatisraha maksta, siis on olemas ka sellised korterid nagu Holiday Apartments, kuid neid antakse tavaliselt üürile lühiajaliselt (a’la 3 kuud) ning need on ka nädala üürisumma suhtes kallimad kui permanent rentals’id.

Väga hea variant on minna Accommodation Centre’sse ja lugeda kuulutusi, mis sinna stendide peale pandud on. Seal on väga häid pakkumisi, et üürida endale kellegi majas või korteris tuba.

pilt2

Nendes peab tavaliselt ette maksma ainult kahe nädala üürisumma ulatuses tagatisraha ja kui veab, siis leiab väga ilusa toa, kuhu hinna sisse on arvestatud nii elekter,

vesi kui ka internet. Ja nii tutvub ka väga erinevate inimestega igalt poolt maailmast. Ajalehtedest on kasulik vaadata ”The Bulletin”. Kolmapäeviti ja laupäeviti on seal suur kinnisvara ekstra, kust on võimalik leida väga hea hinnaga üürikortereid. Permanent rentals’id üüritakse tavaliselt välja minimaalselt kuueks kuuks.

Hinnad

Permanent rentalsite hind Golden Coastil on umbes 300-400 dollarit nädalas kahe magamistoaga korteri eest. Kesklinnas on muidugi kallim ja äärelinnades odavam. Kui üürid kuskil kellegi juures tuba, siis peaks hakkama saama 100 dollariga nädalas.Vee ja elektri eest peab siin maksma kord kolme kuu jooksul. Holiday aparmentsites on see tavaliselt hinna sisse arvestatud.

Sageli ei taheta suurt kampa noori võtta üürnikeks. Pigem öelda, et teid on vähem, ja et ol ete siin selleks, et tööd teha, mitte pidu panna. Paarikestele antakse lihtsamini korterit. Ja mida pikemaks aja ks tahad üürida, seda parem.