m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
Image Alt

Lisainfo

AUSTRAALIA LENNUPILETID

Lennupiletite hankimiseks on mitu võimalust. Mõned leheküljed, mida ostmiseks kaaluda on järgmised:

Samuti võid uurida Eesti reisibüroode pakkumisi. Siis ei pea ise väga ajusid ragistama. Alguskohtadeks võib panna ka mõne suurema lennujaama, nt alustada Helsingist, Riiast või Londonist ja sinna minna mingi odavama transpordiga – Londonisse käib odavalt Easyjet www.easyjet.com.

Odavad linnad, kust läbi lennata on Istanbul, Singapur, Bangkok, Hong Kong. Väga paljud lendavad ka läbi Londoni või Frankfurti Aasiasse ja sealt edasi Austraaliasse. Ühe otsa pilet võib minna maksma 11 000 kuni 15 000. See kõik oleneb hooajast. Edasi-tagasi pileti võib kätte saada ka 16 000-ga, kui otsimisega vaeva näha. Ei tasuks ka unustada läbi USA või Kanada lennupileteid vaadata, sest distants on enam-vähem sama. Kui aega ja viitsimist on, siis võib lennud algusest lõpuni ise kokku lappida. Sel moel on leitud ühe otsa lende Austraaliasse läbi Venemaa ka 7000 krooniga. StudentTour hoiab samuti lennupiletitel silma peal ning kui näeme midagi soodsat, siis saadame selle kohta infot ka meilinglisti.

VAKTSIINID

Eraldi vaktsineerida Austraaliasse minekuks ei ole vaja. Kui soovid, võid ennast vaktsineerida hepatiidi vastu, kuid planeeri seda ette, kuna süstid tehakse kuu ja pooleaastase vahega.

MILLIST SIHTKOHTA VALIDA

Suvi hakkab sealpool maakera oktoobris ja see on kindlasti kõige parem aeg saabumiseks. Ideaalne oleks kohale lennata kas augusti lõpus või septembri alguses, siis ei ole lennupiletid nii kallid. Samas on Austraalia suur ja lai ning ka talved on Eestiga võrreldes soojad. Seega võid teistel aastaaegadel valida lihtsalt teise sihtkoha.

Sihtkohta tasuks valida vastavalt aastaajale. Suvel soovitame kindlasti minna Golden Coastile, sest see on Austraalias turismi sihtkoht number üks. Kõik inimesed üle Austraalia lendavad suvel sinna, et lihtsalt lakkamatult pidutseda ja surfata. Sydney ja Melbourne on parimad suurlinnad, kuhu minna. Suvel on seal kohati soojemgi kui Golden Coastil. Austraalia talvel on Sydneys ja Melbournes külmem, sellel ajal soovitame lennata Põhja-Austraaliasse, kas siis Cairnsi või Darwinisse.

Talvel on ideaalne koht elamiseks ja töötamiseks Whitsunday saarestik. See on täielikult üles ehitatud turismile, sest kõik rikkad austraallased lendavad talvel sinna puhkama. Seega ei tohiks olla eriti keeruline seal ettekandja/baarmeni või mõne muu hospitality töö leidimine. Ainuke tingimus Whitsunday saartel elamiseks on see, et sa pead olema võimeline panema pidu 24/7.

MIS TULEKS AUSTRAALIAS KINDLASTI ÄRA PROOVIDA

Kindlasti tuleks minna Sydneysse ja Melbourne ja Cairnsi, mis on suurimad linnad. Sydneys olles tuleks üle vaadata turismiobjektid Opera House ja Harbour Bridge. Sydneys peole minnes soovitame minna Kings Crossi, mis on massiivne peotänav, kus on klubisid nii palju, et kui alustada õhtu alguses ühest tänava otsast ja igasse klubisse sisse astuda, siis hommikuks ei ole sa veel poole pealegi jõudnud.

Soovitame sõita läbi Great Ocean Roadilt – kiirtee Sydney lähedal, mis kulgeb mööda ookeani rannikut kalju äärepeal. Sealt avanevad imelise vaatepildid. Sydney lähedal on selline mäestik nagu Blue Mountains ja see on kirjeldamatu… lihtsalt sõita nendel mägedel ja tsekata imelist loodust või minna koskedesse ujuma. Põhja-Austraalias tasuks ära käia Airlie Beachil ja Whitsunday saartel, seal on maailma kõige valgema liivaga rannad ja lihtsalt imeline Great Barrier Reef.

Proovi ära surfamine, kitesurfamine, sukeldumine, snorgeldamine, sky dive’mine, kalastamine, kruiisid ja kõikvõimalikud teised outdoor tegevused, sest loodus ja saarestik on lihtsalt imelised.

Kesk-Austraalia kõrbedesse soovitame samuti minna, sest see on lihtsalt midagi utoopilist. Tasuks kindlasti ära vaadata suur punane kalju keset kõrbe, nimega Ayers Rock. Samuti on lääneranniku päikeseloojangud ja surfirannad tasemel.

Surfikohtadest on parimad Sydney Bondi Beach (tuntud kui Summer Bay), Golden Coast, Sunshine Coast ja Byron Bay. Kui Austraaliasse tulla, siis PEAB Byron Bayl ära käima. See on väike surfilinn, väga laid-back hipistiilis surfarite paradiis. Kõik lihtsalt panevad pidu, teevad tossu ja surfavad päevad läbi. See on ka kõige idapoolsem punkt Austraalias.

TOIT JA HINNAD

Kohalikest toitudest soovitame ära proovida kängurulihast šašlõkivorstid. Milkshake’d ja smuutid on samuti suurepäraed.

Austraalia õlu on väga maitsev. Soovitame Toohey’s Extra Dry, Pure Blonde, Carlton Draught ja VB (kuigi viimane tekitab kergemini hommikul peavalu). Kindlasti tuleb ära proovida Bundaberg Rum, mis on siis kohalike lemmikrumm.

Toitu tasub osta suurtest supermarketitiest nagu Woolworths, Coles ja IGA. Seal on valik väga suur ja hinnad odavamad kui väikestes toidupoodides. Toit on Austraalias umbes 2 korda kallim kui Eestis.

Tehnika (arvutid, fotokaamerad ja telefonid) on samas hinnaklassis nagu Eestis. Vahe on lihtsalt selles, et palk on Austraalias umbes neli korda suurem.

Riideid võib leida väga odavalt ja ka väga kallilt, see oleneb sellest, kus shoppamas käid. Aga üldiselt on riided veidi odavamad kui Eestis.

AUSTRAALLASED

Austraallaased on väga sõbralikud ja seltsivad. Kuna enamus neist on ise väga suured rändurid ja reisihuvilised, siis nad aitavad kõiki teisi ka hea meelega. Kuna Austraalias on inimesi igalt poolt maailmast, siis nad võtavad kõiki avasüli vastu. Ja kui mainid et oled eestist, siis nende jaoks on see eksootika.

Eestisse tagasi tulnuna oled sa ka ise väga palju muutunud – aktiivsem, laiema silmaringiga, positiivsema ellusuhtumisega ja julgema pealehakkamisega. Sellise reisi läbitegemine tuleb kindlasti kõigile kasuks! Kui sa kunagi oma elule tagasi mõtled, ei jää sulle meelde see, kuidas ühe järjekordse aasta Eestis töötades veetsid, küll aga see, kuidas Austraalia avarustes kängurudega seiklesid.